Zbiór porad o bólach kręgosłupa i nie tylko Zmniejsz raz na zawsze bóle kręgosłupa.

Ból kręgosłupa – jak sobie z nim poradzić?

Ból kręgosłupa na doleBól dolnej części kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości, na którą użalają się ludzie w każdym wieku. Przyczyną takiego bólu najczęściej jest nieodpowiedni styl życia: brak wyprostowanej sylwetki podczas chodzenia, nadwaga oraz wielogodzinne przesiadywanie przed monitorem komputera. Zazwyczaj bagatelizujemy ból kręgosłupa na dole uważając, że sam przejdzie. Zapominamy o tym, że zaniedbanie kręgosłupa może doprowadzić do naprawdę poważnych schorzeń, a nawet może stać się przyczyną inwalidztwa w przyszłości. Dbajmy więc o swój kręgosłup, żeby spełniał swoją funkcję jak najdłużej.

Ból kręgosłupa lędźwiowego – leczenie

Jeżeli ból kręgosłupa na dole przeszkadza nam w wykonywaniu codziennych czynności oraz trwa dłużej niż dwa tygodnie, to konieczna jest wizyta u lekarza. W momencie gdy ból dolnej części kręgosłupa nie jest aż tak silny, to możemy sami zadbać o to, żeby przestały nas boleć plecy. Najczęściej wystarczają regularne ćwiczenia na kręgosłup oraz odpowiedni materac lateksowy, który dostosowuje się do naszego ciała. Zarówno materace, jak i przykłady ćwiczeń można znaleźć na UlgaDlaKregoslupa.pl. Na tej witrynie można zapoznać się także z innymi sposobami na radzenie sobie z bólem kręgosłupa.  Ból kręgosłupa lędźwiowego leczenie to także zmiana nawyków żywieniowych. Od dawna wiadomo, że nadwaga obciąża kręgosłup i przyczynia się do jego bólu. Jeżeli więc nie chcemy, żeby ból dolnej części kręgosłupa przeszkadzał nam w codziennych czynnościach, to zadbajmy o zbilansowaną dietę, w której powinny znaleźć się, m.in. produkty zawierające witaminę D oraz witaminę B12. Zainwestujmy także w dobry fotel ergonomiczny jeżeli wiele godzin dziennie spędzamy przed komputerem. Wielogodzinne siedzenie nie jest bowiem korzystne dla naszego kręgosłupa, a źle dobrany fotel może przyczyniać się do większego bólu.

Ból dolnej części kręgosłupa – rehabilitacja.

ból dolnej części kręgosłupaAktywność fizyczna korzystnie wpływa na nasz organizm. Wykonując odpowiednie ćwiczenia możemy wzmocnić mięśnie kręgosłupa. Nic więc dziwnego, że ból kręgosłupa lędźwiowego leczenie opiera się głównie na rehabilitacji. Rehabilitacja polega głównie na rozmasowaniu oraz wzmocnieniu mięśni kręgosłupa. Czasami ból kręgosłupa na dole leczony jest za pomocą elektrostymulacji. Jednak nie każdy może skorzystać z takiej rehabilitacji. Tego rodzaju ból kręgosłupa lędźwiowego leczenie nie jest wskazane dla osób, które mają problemy z sercem. Każdego rodzaju rehabilitacja pomaga jedynie zwalczyć objawy choroby, więc po pewnym czasie dolegliwości mogą niestety powrócić. Jeżeli jednak będziemy wiedzieć co robić, żeby uniknąć bólu, to nie będzie nam on przeszkadzał w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Autor tekstu: Agata Sachar

  • Wybrane posty