Zbiór porad o bólach kręgosłupa i nie tylko Zmniejsz raz na zawsze bóle kręgosłupa.

Ból kręgosłupa – jak sobie z nim poradzić?

ból kręgosłupa piersiowego objawyKręgosłup człowieka składa się z wielu części. Tak naprawdę bez szczegółowych badań trudno jest dokładnie określić przyczynę bólu. Ludzie najczęściej narzekają na ból kręgosłupa między łopatkami oraz ból kręgosłupa w odcinku piersiowym. Tego rodzaju bóle przeważnie spowodowane są nieodpowiednim stylem życia. Na ból kręgosłupa piersiowego objawy najbardziej są narażone osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Spędzając wiele godzin przed monitorem komputera możemy naprawdę obciążyć swój kręgosłup, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Objawy i przyczyny bólu kręgosłupa piersiowego

Jeżeli odczuwamy ból kręgosłupa w odcinku piersiowym, to najprawdopodobniej odczuwamy także  ból kręgosłupa między łopatkami.  Przeszywający ból jest głównym objawem tego, że mamy problem z kręgosłupem. Czasami ból jest tak silny, że mamy problemy z oddychaniem. Chyba zazwyczaj dopiero w takiej sytuacji decydujemy się na wizytę u lekarza.

Przyczyną bólu kręgosłupa piersiowego jest najczęściej nieodpowiedni styl życia. Siedząc wiele godzin przed monitorem komputera pochylamy tułów do przodu, a to niekorzystnie wpływa na nasz kręgosłup. W rezultacie odczuwamy ból kręgosłupa piersiowego objawy. Bardzo często nie zwracamy także uwagi na to, czy posiadamy odpowiedni fotel. Dobór odpowiedniego fotela ma ogromne znaczenie i można o tym przeczytać, np. na UlgaDlaKregoslupa.pl. Jeżeli będziemy posiadać ergonomiczny fotel dopasowany do naszej sylwetki, to zdecydowanie rzadziej będziemy odczuwać ból kręgosłupa w odcinku piersiowym. Z czasem być może zapomnimy o nim całkowicie.

Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym – co robić?

ból kręgosłupa w odcinku piersiowymJeżeli zauważamy u siebie ból kręgosłupa piersiowego objawy, to jak najszybciej powinniśmy zacząć coś robić, żeby ból z dnia na dzień nie stawał się większy. W pierwszej kolejności możemy wymienić fotel na inny, bardziej dopasowany do naszej sylwetki. Możemy także zainwestować w maty ozonowe, które na pewno pomogą nam zmniejszyć ból kręgosłupa w odcinku piersiowym oraz przyczynią się także do ogólnej poprawy naszego zdrowia. Warto też zacząć regularnie wykonywać ćwiczenia na ból kręgosłupa między łopatkami. Przykładowe ćwiczenia można znaleźć na UlgaDlaKregoslupa.pl lub na innych witrynach internetowych poświęconych tej tematyce. Jeżeli ból jest naprawdę męczący, trwa od dłuższego czasu i nie pozwala nam na normalne wykonywanie codziennych czynności, to koniecznie udajmy się do ortopedy bądź do neurochirurga. Gdy ustalimy dokładną przyczynę bólu będzie nam łatwiej się go pozbyć. Czasami mogą być potrzebne silne tabletki przeciwbólowe, a je możemy dostać jedynie na receptę. W pewnych sytuacjach wizyta u lekarza jest koniecznością i nie warto jej odkładać na później, ponieważ ból pleców może nam z czasem zacząć bardzo przeszkadzać.

Autor tekstu: Agata Sachar

  • Wybrane posty